[ad_1]

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان: اگر می خواهید از افزونه نصب آسان وردپرس (Duplicator) استفاده نمایید کار بسیار ساده ای را در پیش دارید و می توانید بدون هیچ تخصصی اقدام به ساخت فایل نصبی کرده و فایل ساخته شده را به راحتی منتقل نموده و نصب کنید.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

آموزش ساخت بسته نصب آسان duplicator وردپرس :
آموزش نصب بسته آسان duplicator وردپرس :

اگر تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید می توانید طریقه ساخت این بسته و انتقال آن و سپس مهمترین قسمت یعنی نصب در مقصد را به راحتی یاد بگیرید.

آموزش ساخت بسته نصب آسان duplicator وردپرس :

 

  1.  پس از نصب و فعال کردن افزونه در پنل مدیریت وردپرس در سمت راست بر روی گزینه Duplicator کلیک نمایید.
  2.  در صفحه باز شده بر روی گزینه ی Create New کلیک کنید.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

در صفحه باز شده می توانید شروع به ایجاد فایل نصب آسان نمایید:

  • Name : در این قسمت یک نام و به دلخواه وارد نمایید.
  • Storage : در اینجا می توانید محل ذخیره فایل را مشاهده کنید. ( در نسخه رایگان نمی توانید ابزارهایی مثل Dropbox و یا Google Drive را انتخاب نمایید)
  • Archive : این بخش مهمترین قسمت بوده و پیشنهاد می شود آن را به حالت پیش فرض رها کرده و به مرحله بعد بروید.
  • Archive Only the Database : با انتخاب این گزینه فقط از دیتابیس وردپرس در حال استفاده بک آپ گرفته می شود.
  • Installer : در اینجا تنظیمات نرم افزار را می توانید تغییر دهید مانند گزینه بالا نیازی به تغییرات نیست و با کلیک بر روی گزینه Next به مرحله بعد می رویم.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

پس از اسکن کامل سایت (Scanning Site) و در صورت کامل بودن پیش نیاز ها می توانید بر روی گزینه ی Yes. Continue with the build process! کلیک نمایید و سپس Build را انتخاب نمایید.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان
همانطور که مشاهده می کنید افزونه در حال ساخت بسته نصب آسان (Building Package) است.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان
هنگامی که نصب به پایان برسد گزینه ی Package Completed را مشاهده خواهید کرد.
پس از مشاهده جهت دریافت فایل بر روی One-Click Download کلیک نمایید تا دو فایل برای دانلود به شما معرفی گردد.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

تذکر: افزونه duplicator جهت نصب در هاست جدید نیازمند دو فایل می باشد:

  1.  Installer.php
  2.  archive.zip ( نام این فایل شامل کاراکترهای زیادی است)

اکثر کاربران فقط فایل installer.php را کپی می کنند که این اشتباه بوده و امکان نصب بسته آسان فقط زمانی فراهم است که هر دو فایل در یکجا قرار داشته باشند.
همچنین فایل های خروجی duplicator در مسیر زیر قرار دارند :

http://Domain/wp-snapshots

آموزش نصب بسته آسان duplicator وردپرس :

جهت نصب آسان وردپرس هر دو فایل را بر روی شاخه اصلی هاست یعنی public_html انتقال دهید . جهت انتقال سریع تر و بسیار آسان تر می توانید از طریق ایجاد اکانت ftp و استفاده از نرم افزار های ftp مثل filezilla یا SmartFTP و یا cuteftp استفاده کنید.
اما در هنگام نصب نیاز به اطلاعات مثل پایگاه داده دارید که جهت این مورد می توانید از هاستینگ خود کمک بگیرید و یک پایگاه داده ایجاد کرده و اطلاعات آن ( نام پایگاه داده، نام کاربری پایگاه داده و رمز عبور) را در فایل نصب (در هنگام نصب) اعمال نمایید.

در صورتی که از سرویس های هاست نت افراز استفاده می کنید و همچنین تخصصی در این زمینه ندارید می توانید با بخش پشتیبانی نت افراز تماس حال نمایید و درخواست ایجاد پایگاه داده را ارسال کنید.
پس از دریافت اطلاعات بالا و همچنین آپلود اطلاعات در هاست مقصد کافی است آدرس زیر را در مروگر وارد نمایید :

http://Domain/installer.php

Step 1 of 4: Deployment : در قسمت اول نصب کلیه موارد مورد نیاز جهت نصب بررسی می گردد. در صورتی که در قسمت های Archive و Validation گزینه ی Pass را مشاهده کنید به ایده آل ترین حالت نصب دسترسی دارید و می توانید جهت ادامه تیک گزینه ی
I have read and accept all terms & notices (required to continue) را انتخاب نموده و Next را بزنید.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

Step 2 of 4: Install Database : در اینجا باید اطلاعات ورود به پایگاه داده خود را وارد نمایید.
تذکر: در قسمت Setup و گزینه ی Action دو گزینه وجود دارد که می بایست با احتیاط آنها را انتخاب نمایید:

Action :
Create New Database : با انتخاب این گزینه یک دیتابیس خام را انتخاب می کنید و اطلاعات آن (نام پایگاه داده، نام کاربری و رمز عبور) را در قسمت پایین وارد می نمایید.
همچنین می توانید با انتخاب این گزینه و در صورتی که نام پیش فرض جدول وردپرس ( wp_) یکسان نباشد اطلاعات بسته نصب را در کنار آن قرار دهید و می توانید دو وردپرس را در یک پایگاه داده داشته باشید.( برای انجام این کار در همین مرحله به هاست مقصد که قصد نصب duplicator را دارید بروید و در پوشه ای که duplicator را آپلود نموده اید فایل wp-config.php را یافته و مقدار پیش فرض $table_prefix  را تغییر دهید)

Connect and Remove All Data : با انتخاب این ویژگی به یک پایگاه داده با اطلاعات متصل می شوید و در صورتی که اطلاعات ورود به پایگاه داده را در قسمت پایین آن وارد نمایید کلیه اطلاعات پایگاه داده انتخابی حذف شده و فایل های نصب آسان بر روی آن کپی می شود.

پس از وارد کردن اطلاعات پایگاه داده در انتهای صفحه بر روی گزینه Test Database کلیک کنید در صورت صحیح بودن اطلاعات پایگاه داده گزینه Next فعال شده و بر روی آن کلیک نمایید تا پنجره هشدار نمایش داده شود و بر روی OK کلیک نمایید تا به مرحله بعدی بروید.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

Step 3 of 4: Update Data : در این مرحله در صورتی که قصد دارید اطلاعات ورود مدیر وردپرس را تغییر دهید می توانید از قسمت Options مقادیر مورد نظر را وارد نمایید. پیشنهاد می گردد از این مرحله رد شوید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

Step ۴ of 4: Test Site : در این مرحله نصب به پایان رسیده و باید دو فایلی که آپلود نموده اید ( installer.php و Archive.zip) را حتما حذف نماید. البته اگر بر روی دکمه Admin Login کلیک نمایید و تیک گزینه Auto delete installer files after login را نیز زده باشید عملیات حذف پس از ورود به پنل مدیریت وردپرس حذف خواهد شد.

آموزش duplicator وردپرس و ساخت بسته نصب آسان

 

در پایان با کلیک بر روی Admin Login می توانید از وردپرس نصب شده استفاده کنید.

* اگر از سرویس های نت افراز استفاده می کنید و در هنگام نصب بسته آسان Duplicator با مشکلی رو به رو شدید کافی است با بخش پشتیبانی تماس حاصل نمایید تا مشکل شما بررسی و رفع شود.

 

[ad_2]

اشتراک گذاری